Goli i CR7 apo i Gareth Bales: Tifozët madrilen zgjedhin golin e tyre të preferuar

Dy gola spektakular të shënuar nga Real Madridi sezonin e kaluar në Champions League, janë nominuar për çmimin, ”Puskas”.

Dy golat në fjalë janë shënuar nga Cristianio Ronaldo dhe Gareth Bale në kampanjën e sezonit të kaluar në kompeticionin më të madh evropian.

Së fundmi, sulmuesi portugez e fitoi çmimin e golit më të mirë nga UEFA, dhe tani është edhe në listë së bashku me Bale për çmimin ”Puskas” të FIFA-s.

Bale shënoi gol spektakular në fitoren, 3-1 të Real Madridit në finalen e Champions Leagues sezonin e kaluar ndaj Liverpoolit, transmeton FutbollFanatik.

Image result for bale goal vs liverpool

Dhe tani, MARCA krijoi një sondazh me duke pyetur lexuesit se kush prej këtyre dy golave duhet ta fitojë çmimin e lartëcekur.

Sondazhin në fjalë e fitoi goli i Gareth Bale, duke marrë 40% të votave të lexuesve madrilen.

Golat tjerë të nominuar janë ai i Leo Messit për Kombëtaren argjentinase në sfidën ndaj Nigerisë dhe goli i Cheryshev kundër Kroacisë.

Të nominuarit tjerë janë edhe Christodoulopoulos (AEK-Olympiakos), Salah (Liverpool-Everton), De Arrascaeta (Cruzeiro-América), Quaresma (Irán-Portugal), Pavard (France-Argentina) y Riley McGree (Newcastle Jets-Melbourne City).//FutbollFanatik//

Image result for ronaldo goal vs juventus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *