Milani publikon listën me të ftuarit në Europa League – Gattuso përjashton dy lojtarë

Milani e ka ftuar Riccardo Montolivon për në Europa League, por e ka përjashtuar dyshen, Ivan Strinic dhe Andrea Conti.

Strinic ka pasur probleme me zemër kohëve të fundit dhe e ka pezulluar aktivitetin e tij në futboll për disa javë.

Ndërsa, Conti ka pasur probleme me lëndime që prej se iu bashkua Milanit në vitin e kaluar, teksa në prill i është nënshtruar një operimi të ri, transmeton FutbollFanatik.

Gigi Donnarumma, Patrick Cutrone dhe portieri, Alessandro Plizzari mund të paraqiten nga lista B, pasi që ata janë inkuadruar në skuadrën e parë nga akademia.

Ndërsa, Montolivo që nuk bënte pjesë në planet e Gatussos, është ftuar tani.

Kjo është lista A:

Ignazio Abate

Tiemoue Bakayoko

Andrea Bertolacci

Lucas Biglia

Giacomo Bonaventura

Fabio Borini

Davide Calabria

Mattia Caldara

Hakan Calhanoglu

Samuel Castillejo

Antonio Donnarumma

Suso

Alen Halilovic

Gonzalo Higuain

Franck Kessie

Diego Laxalt

Jose Mauri

Riccardo Montolivo

Mateo Musacchio

Pepe Reina

Ricardo Rodriguez

Alessio Romagnoli

Stefan Simic

Cristian Zapata

Lista B:

Raoul Bellanova

Marco Brescianini

Patrick Cutrone

Gianluigi Donnarumma

Alessandro Plizzari

Emanuele Torrasi.//FutbollFanatik//

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *