Juventusi publikon listën me lojtarët e ftuar për kampanjën e re në Champions League

Juventusi e ka publikuar listën e të ftuarve për kampanjën e re në Champions League.

Maxi Allegri ka ftuar të gjithë lojtarët e tij për këtë kompeticion, teksa vërehet vetëm një mungesë.

Në listën e lartëcekur mungon vetëm mbrojtësi i krahut, Spinazzola, i cili ka problem me lëndim, transmeton FutbollFanatik.

”Zonja e Vjetër” në fazën e grupeve do të përballet me Man Unitedin, Young Boys dhe Valencian.

Kjo është lista e Allegrit:

1 Szczesny
2 De Sciglio
3 Chiellini
4 Benatia
5 Pjanic
6 Khedira
7 Ronaldo
10 Dybala
11 Douglas Costa
12 Alex Sandro
14 Matuidi

15 Barzagli
16 Cuadrado
17 Mandzukic
18 Kean (B List)
19 Bonucci
20 Cancelo
21 Pinsoglio
22 Perin
23 Emre Can
24 Rugani
30 Bentancur
33 Bernardeschi.//FutbollFanatik//

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *