Kepa zbulon se pse e refuzoi Real Madridin dhe Juventusin për Chelsean – dhe është qesharake

Kepa Arrizabalaga ka zbuluar arsyen se pse vendosi të transferohej te Chelsea.

Portieri spanjoll u transferua në klubin londinez për shumën e 72 milionë funtesh – shumë rekorde e paguar për një portier në botë.

23-vjeçari ishte kërkuar edhe nga Juventusi dhe Real Madridi, megjithatë ai zgjodhi klubin londinez.

Dhe tani duke folur për AS, Arrizabalaga ka zbuluar se çfarë e ka bindur atë t’i bashkohet Chelseat, transmeton FutbollFanatik.

Chelsea news Kepa Arrizabalaga Real Madrid

”Kam pasur shumë oferta nga klube të ndryshme për disa vite. Real Madridi, Juventusi.. Por, çfarë bëri që të kem mendim tjetër për Chelsean?”.

”Është klub i mrekullueshëm, ku në vitet e fundit, e ka fituar Champions Leaguen, Europa Leaguen dhe Premier Leaguen”.

”Është një skuadër me lojtarë të mrekullueshëm”.

”Ishte një transferim i rëndësishëm dhe unë jam i lumtur. Dua ta shijoj këtë aventurë”, tha Kepa.//FutbollFanatik//

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *