Çfarë Alvaro Morata tha për mungesën e tij te Spanja në Kupën e Botës

Pas rikthimit në ekipin Kombëtar të Spanjës, Alvaro Morata ka pohuar se ka qenë i frustruar me mungesën e tij në Kupën e Botës.

Sulmuesi i Chelseat thotë se ishte një verë e vështirë për të dhe se është i gatshëm të rikthehet në më të mirën e tij.

Tani, ai shpreson se do të bëhet pjesë e rëndësishme e ”Furisë së Kuqe”, transmeton FutbollFanatik.

”Vitin e kaluar, nuk isha i lumtur, gjithçka ishte një tmerr”, tha Morata në një konferencë për shtyp.

Image result for morata

”Ishte një kohë e vështirë për mua, por nuk ia vlen më të mendoj për të kaluarën”.

”Do të bëjë gjithçka që të ftohem në Botërorin e ardhshëm”.

”Kur ju shikoni futboll në TV gjatë verës, është moment i keq dhe unë e përjetova këtë. Nuk e kundërshtova Julen Lopeteguin, pasi që ky ishte vendimi i tij”.

”Nuk kam pasur një sezon të mirë. Tani Lopeteguiti dëshiroj gjithë të mirat në Real Madrid”, tha Morata.//FutbollFanatik//

Image result for morata

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *